Banky

Co je nového v jednotlivých bankách

Děti z dětských domovů se nejvíce bojí, že nenajdou bydlení

By admin • Jul 29th, 2009 • Category: ČSOB

Obava z hledání bydlení po odchodu z dětského domova je pro děti z těchto zařízení největší můrou. Vyplývá to z ankety, která proběhla během června v dětských domovech. Dotazník koloval mezi dětmi z dětských domovů po celé České republice a byl součástí projektu ČSOB a Poštovní spořitelny – Rockstar: Život nanečisto, organizované spolu se sdružením Múzy dětem. Rockstar: Život nanečisto je připravovanou počítačovou hrou, která dětem umožní si vyzkoušet, že i zdánlivě přitažlivá práce může být pěkná dřina, a že umět ovládat své finance je pro život klíčová záležitost.

Ze zmiňované ankety také vyplývá, že se děti nejvíce těší na volnost, kterou budou mít až opustí dětské domovy. Projevují však i obavy. Otázka nalezení dobré práce, bydlení nebo i zařizování bytu je pro ně velikým „strašákem“. „Mezi nejdůležitější věci, které potřebuju znát, patří, jak hospodařit s penězi a jak se o sebe postarat,“ odpovídá na jednu z otázek 17tiletá Petra.
Děti často zmiňovaly i problémy se správným vyplněním složenek a platebních příkazů. Téměř všechny děti se shodly na tom, že potřebují další informace o tom, co je po opuštění dětského domova čeká. Hra jim pomůže získat hravou formou lepší představu o tom, nač je třeba se připravit. „Velmi mě překvapilo, jak je hra koncipovaná. Ukazuje nám, kde mají děti slabší místa a na co bychom je měli ještě připravit. Děti často neznají hodnotu peněz a mnohokrát se nechají odradit prvním neúspěchem. Tato hra je velmi dobrou pomůckou, jak jim ukázat život na ČISTO,“ řekl jeden z vychovatelů.
„Je jen málo nástrojů, které mohou zábavnou formou děti připravit na to, co je v životě na vlastní pěst čeká. Hra je navržena tak, aby děti poznaly koloběh peněz v životě. Pokud s nimi nebudou dobře hospodařit, zkrachuje jejich kapela ve hře stejně, jako by zkrachovala jejich domácnost ve skutečnosti. Doufáme, že díky této hře bude pro děti z dětských domovů přechod do „dospěláckého“ života mnohem snazší,“ řekla Pavlína Folovská, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Tagged as: ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Leave a Reply