Banky

Co je nového v jednotlivých bankách

Dětský úsměv v čekárnách

By admin • Feb 16th, 2009 • Category: LBBW

Projekt Dětský úsměv podporovaný LBBW Bank úspěšně pokračuje

Projekt Dětský úsměv organizuje nadační fond Český zelený kříž a od loňského roku je partnerem tohoto fondu LBBW Bank. Hlavní snahou projektu Dětský úsměv je preventivní péče o dětské zuby.

Máte pocit, že si vaše dítě čistí zuby správně a má je tedy zdravé? Statistiky posledních let ukazují opak. Vyplývá z nich poměrně nepříjemné sdělení: děti v České republice mají přibližně 2,5krát více zkažených zubů než děti ve státech jako je Dánsko, Finsko či Švýcarsko. Snahou společnosti Český zelený kříž je tento stav zlepšit. V rámci projektu Dětský úsměv, který byl zahájen v roce 2001, chodí do základních a mateřských škol dentální hygienistky, které učí děti, jak správně pečovat o chrup. Při výuce využívají kromě názorných pomůcek i pracovní sešity, které ilustroval dětmi oblíbený český malíř Miloš Nesvadba. V právě probíhajícím školním roce se projektu účastní 3 mateřské školy a 23 základních škol, tedy celkem 2 369 dětí.

„My dospělí většinou víme, že zubnímu kazu lze účinně předejít správnou péčí, ale ne vždy dokážeme toto pravidlo vštípit svým dětem. Naučit děti správně pečovat o své zuby je hlavním smyslem projektu Dětský úsměv a LBBW Bank CZ se stala partnerem tohoto projektu, protože si uvědomujeme, že kazivosti zubů u dětí je závažný problém a prevence je vždy důležitější a často účinnější než následná náprava,” sdělila důvody podpory projektu Martina Lambert, marketingová ředitelka LBBW Bank CZ a.s.

Tagged as: ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Leave a Reply