Banky

Co je nového v jednotlivých bankách

Petr Zahradník je členem Národní ekonomické rady vlády

By admin • Mar 11th, 2009 • Category: Česká spořitelna

Petr Zahradník, šéf Kanceláře pro Evropskou unii České spořitelny (EU Office), byl 8. března 2008 jmenován novým členem Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Národní ekonomická rada vlády působí jako poradní a konzultační orgán vlády ČR pro oblast ekonomiky

a hospodářství od 8. ledna 2009. Deset členů rady má hledat řešení dopadů finanční krize na tuzemskou ekonomiku. Všichni členové jsou odborníci z byznysu, bankovního a finančního sektoru či akademické sféry. Hlavním a trvalým úkolem poradní skupiny je hledání možností jak udržet a dále zvyšovat ekonomický růst ČR.

Petr Zahradník v současnosti zastává pozici vedoucího Kanceláře pro Evropskou unii České spořitelny. V letech 1995 až 1999 vykonával na externí bázi funkci ekonomického konzultanta Kanceláře prezidenta republiky. Je autorem monografie Vstup do Evropské unie a spoluautorem knihy Jsme v Evropě a co dál? Přednáší ekonomii transformace v pražském centru New York University, podílí se na výuce a výzkumné činnosti na Vysoké škole ekonomické v Praze, v Bankovním institutu a řadě dalších institucí.

Česká spořitelna je jedinou bankou v ČR, která má k dispozici komplexní expertizu týkající se Evropské unie, a to díky svému EU Office. Ta je analytickým a informačním centrem, které poskytuje interním klientům z Finanční skupiny České spořitelny, ale i malým a středním podnikům či municipalitám zprávy z EU, které by mohly mít dopady na jejich činnost.

Tagged as: , , ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Leave a Reply